ENERGIA

Hmota a energia sú dve formy jednej a tej istej veci. Čím je energia hustejšia, resp. čím vibruje pomalšie, tým je hmatateľnejšia. Materiálny fyzický svet je najpomalšie vibrujúca energia. Naopak, veľmi rýchlo vibrujúca energia, vzdorujúca meraniam a pozorovaniam, má najduchovnejšiu podstatu. Fyzický svet je preto hmotný, že energia tvoriaca ho, vibruje pomalšie, než je rýchlosť svetla.

Teória superstrún hovorí, že každá elementárna častica sa skladá z jednorozmerných útvarov – strún, ktoré môžu byť otvorené alebo uzavreté, a ktorých vibračné stavy zodpovedajú jednotlivým elementárnym časticiam. Teória o nich sa pokúša spojiť kvantovú teóriu so zakriveným priestoročasom všeobecnej teórie relativity.

Existuje niekoľko strunových teórií a každá predpovedá neznáme častice a zákonitosti, podľa ktorých sa struny rozpadajú, alebo spájajú, tj. ich interakcie sú silné, alebo slabé.

Vedci poznajú 5 základných strunových teórií, na pozadí ktorých stojí jedna čo ich spája a vyžaduje 10 priestorových a jeden časový rozmer. Tu možno nájsť ekvivalent kabalistických 10-tich sefirot a času (11), ktoré zjednocuje Boh v štyroch kabalistických svetoch (Acilut, Berija, Jecira, Asija) a jednej trojúrovňovej negatívnej existencie (5).

Mohlo by tak ísť o 11rozmernú supermembránovú teóriu – tzv. M-teóriu.

Struny vibrujú na určitej frekvencii a podľa toho z nich potom vznikajú rôzne druhy elementárnych častíc, z ktorých sa zas tvoria rôzne druhy atómov a molekúl, ktoré sú základom štyroch základných skupenstiev hmoty.

– Chanah-

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s