ČAS A PRIESTOR

Čas je vnímateľný len v hmotnom svete a jeho zdrojom je zmyslové vedomie*. Ak človek prestane myslieť (napr. pri meditácii*), zmyslové vedomie zanikne a aktívne zostane len nadvedomie*.

Fyzika vníma  čas lineárne, tj. nemožno sa vrátiť do minulosti, čo raz pominulo, už nie je a do budúcnosti tiež nemožno nahliadnuť, pretože nie sme schopní si predstaviť pohyb v čase, preto nepoznáme budúcnosť. Pohyb vnímame len v troch základných smeroch (výška, šírka, hĺbka), ale po duchovnej stránke existujú všetky časy (minulý, prítomný, budúci) súbežne. Súčasne sa dajú vnímať len ak “pozorovateľ” stojí mimo priestor a čas. Bežne sa v tejto pozícii nachádza Boh. Vidí všetky alternatívy budúcnosti, všetky možné rozhodnutia každého jednotlivca a teda aj všetky  alternatívy našich životov. Vedci a jasnovidci pri napojení sa na Božie vedomie cez nadvedomie, tak isto vidia vždy niekoľko alternatív toho čo sa stane, ale nikdy nevedia s určitosťou ako sa naozaj rozhodnete, prípadne ako sa rozhodne niekto z vášho okolia s konkrétnym vplyvom na vaše ďalšie rozhodnutie, a preto často predpovede zlyhávajú. Ak prídete za veštcom/kartárkou/jasnovidkou s konkrétnou otázkou, dá vám odpoveď na základe momentálneho stavu veci. Ak sa však v blízkej budúcnosti niečo vo vašom živote zmení, čo má priamy vplyv na vaše rozhodnutie, výsledok je iný, než vám veštica predpovedala. Napríklad: Mám cestovať zajtra do Bratislavy? Veštica vám odpovie, že zajtra je vhodný čas na cesty. Vy sa zbalíte a ráno nasadnete do auta a vyrazíte. Do rána sa vo vašom tele ale vyvinie vírusové ochorenie tak, že začne byť ráno pre vás badateľné. Vy, napriek tomu že cítite bolesť a únavu v končatinách i bolesti hlavy, predsa len vyrazíte na cestu. Po 40 km odpútavaný bolesťami a únavou, spôsobíte autonehodu…a potom si už do smrti kladiete otázku, prečo bol ten deň vhodný na cestovanie? Bol by, keby sa u vás neprejavila viróza, o ktorej veštica nevedela, pretože to nezisťovala, nakoľko to nebolo súčasťou vašej otázky. To je len jeden príklad za milióny iných. Neodporúčam snažiť sa nahliadnuť do budúcnosti, nikdy sa vám to nepodarí.

Naviac, nezabúdajte, že akonáhle si dáte poradiť vešticou, alebo kýmkoľvek iným, spravidla urobíte tak ako povie ona/on. Ale to už nie je vaše rozhodnutie. Uvedomte si, že ak máme mať naozaj slobodnú vôľu voľby a neblokovať vývoj, mali by sme sa rozhodovať sami. Ak sa nie sme schopní rozhodovať sami často, nie sme dospelí. Naša duša potrebuje ešte vývoj a mnoho skúšok, aby sme sa poučili z vlastných nezdarov. Ak sa máte v živote problémy rozhodovať sa samostatne, vedzte, že vaša duša toho veľa za sebou nemá, prípadne bola okolnosťami dohnaná k nesamostatnosti. A Boh chce, aby sme samostatní boli. Nevyhľadávajte veštice, môžete na to doplatiť. Aj Písmo sväté koniekoncov zakazuje vyhľadávať veštcov, vidomcov a pod. A možno práve aj preto, že je scestné.

Priestor je naopak duchovnej podstaty. Je nehmotný, avšak hmotou vymedzený. Predstavte si to ako napríklad prázdny  pohár. Sklo vymedzuje priestor v jeho vnútri, do ktorého sa neskôr naleje tekutina. Tvar tohto priestoru je determinovaný tvarom pohára. Ak tam pohár nie je, nevidíme nič, ale priestor tam je.  Ide o tzv. “negatívnu existenciu*”.

big bang obr. freedigitalphotos.net

Priestor tu musí byť skôr než hmota, inak by hmotu nebolo kam umiestniť. Boh sa na počiatku, keď sa rozhodol tvoriť, akoby stiahol, uvoľnil priestor, pretože bol len On a nič iné, a do neho vložil energiu. Bola to energia o veľmi rýchlej frekvencii, ktorú nemožno vnímať zmyslami. Postupne sa energia a jej rýchlosť vibrovania spomaľovala a stávala sa tak vnímateľnejšou, až nadobudla povahu hmotných častíc. Kozmológovia hovoria o ére hadronovej, ére leptonovej, ére žiarenia a ére hmoty, ktoré nasledovali po tzv. Veľkom Tresku (Big Bang). Vesmír postupne čo do viditeľnosti akoby hustol. Je to len obrazné prirovnanie, pretože sa predpokladá, že na počiatku času bola všetka hmota sústredená v jednom bode, tzv. singularite, o maximálnej hustote. Tým, že sa tento bod začal rozpínať do priestoru, nahromadená zhustená hmota sa začala šíriť do všetkých strán, a ako priestor rástol, hustota vo vesmíre sa zmenšovala. Aj teraz sa vesmír rozpína a vzdialenosti medzi jednotlivými galaxiami sa zväčšujú. O 15 miliárd rokov bude mať vesmír menšiu hustotu hmoty ma m² ako je to dnes, až raz bude tak riedky, že nebude vidieť žiadnu hviezdu, ak ešte nejaká bude mať dostatok paliva, aby svietila. Ak teda vravím, že vesmír postupne hustol, znamená to, že  hustol pre náš hmotný zrak. Hustol spomaľujúcou sa vibráciou energie, a tá sa stávala hutnejšou, až viditeľnou.

-Chanah-

__________________________________________________________________________

* o termínoch s hviezdičkou sú samostatné články. Kliknutím na termíny sa dostanete priamo na konkrétny článok. Tie, na ktoré sa nedá kliknúť, sa ešte len pripravujú.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s