ROZLIŠOVANIE DUCHOV

Ako rozlíšiť medzi dobrým a zlým duchom?

Držte sa pravidla, že výsledok diela prezradí vždy pôvodcu. Dobrí duchovia pobádajú k dobrým skutkom, zlý ku zlým. Ale inak ako zo skúsenosti sa človek  nemôže naučiť rozlišovať duchov. Ako ale vedieť, ktorý duch sa nám skrze naše myšlienky, či vnútorné stavy prihovára? Prvou skúsenosťou v rozlišovaní duchov je, že niektoré myšlienky (predstavy, fantázie), ktorými sa zaoberáme, spôsobujú v nás smútok, iné radosť. Nie vždy však pochádza radosť a spokojnosť so sebou od dobrého ducha a naopak smútok, nepokoj a výčitky svedomia, môžu byť paradoxne následkom pôsobenia zlého ducha.

V zásade,  kto to s nami myslí dobre, nám pomáha, keď ideme správne, aby sme došli k cieľu. Naopak, kto nám chce uškodiť, povzbudzuje nás, aby sme ešte viac blúdili a zišli zo správnej cesty.

Ak ide človek od jedného hriechu k druhému, zlý duch ho povzbudzuje, aby na ceste hriechu vytrval, potešuje ho, aby z nej nezišiel, dokonca ho ochraňuje. Tomu, kto napr. scudzoloží našepkáva: „Aj ty máš právo na lásku.“ Dobrý duch takúto osobu naopak znepokojí, spôsobí jej výčitky svedomia, lebo ju chce odvrátiť od nesprávnej cesty. Ale  pozor!, aj výčitky svedomia môže vyvolať zlý duch. Tu rozlíšime tak, že ak sa vo výsledku v našej duši usídli nádej, výčitky pochádzajú od dobrého ducha, ak zúfalstvo, zdroj pochádza z ducha zlého.

Aj v prípadoch, kedy sa človek snaží zbaviť svojich hriechov,  zlý duch sa ho snaží zarmútiť, spôsobiť  mu prekážky, znepokojiť a to všetko preto, aby odvrátil od nápravy. Napr.: “To budeš celý život takto trpieť?”, “Máš poslednú šancu niečo zmeniť, a ty sa toho vzdáš?” a pod.

Dobrý duch pôsobí utešujúco, dodáva silu a odvahu, dáva pocit šťastia z poznania milosrdenstva Božieho alebo jednoducho z veľkosti Boha.

Nezabudnite však, že zlý duch sa rád maskuje za anjela svetla. Nerobí mu problém prispôsobiť sa najprv veriacej duši. Pokúša sa vnukať dobré a šľachetné myšlienky statočného človeka, a potom sa pomaly usiluje zvádzať ho k svojim tajným  úmyslom. Prvý krok takýchto útokov zlého ducha je, že chce otupiť našu ostražitosť – prichádza ako „anjel svetla” a prináša duchovnú útechu a sväté myšlienky. Ak ho pokúšaný človek dostatočne skoro neodhalí, pomaly a nenápadne začnú myšlienky v jeho vnútri prerastať na zlé podnety a neskôr činy. Ako ich odhaliť? Zlé myšlienky, maskované za dobré,  neodhalí každý človek na prvý krát. Potrebuje mať istú citlivosť a skúsenosti v duchovnej oblasti. Každý veriaci aspoň jeden krát už naletel!

Zlý duch chce zostať skrytý a nechce, aby ho odhalili, lebo nikomu by sa nepáčilo, keby bol pristihnutý pri čine. Neznesie, keby začaté zlé dielo nemohol dokončiť, preto urobí všetko preto, aby  jeho klamstvo nebolo odhalené. Do takéhoto nebezpečenstva sa hlavne dostávajú ľudia, ktorí o svojich duševných veciach s nikým nehovoria.

Keď získa zlý duch našu dôveru, začne útočiť na miesta, na ktorých sme najzraniteľnejší a podľa možnosti nahlodáva našu dôveru v Boha, len aby sme ho zapreli, opustili, robili Bohu výčitky, prestali veriť…

Rozlíšiť medzi dobrým a zlým duchom je tak trochu majstrovstvo duchovného života a dá ho len prax. Nikdy to nevzdajte a bojujte za svetlo a pravdu.

Zásada číslo 1 : Nikdy neporušte Desatoro! Ani čo by sa čo dialo, čo by ste aké krásne a lákavé ponuky dostávali. Dodržiavanie Desatora je to, čím sa vám dostáva prvá počiatočná ochrana.

Zásada číslo 2 : Zlí duchovia radi nahovárajú na svoju cestu ľudí, ktorí sa rozhodli kráčať duchovnou cestou, a to preto, aby ich nakoniec vo výsledku z nej dostali preč. Hovorím vám z vlastnej skúsenosti, v priebehu 26 rokov, čo som sa rozhodla kráčať duchovne, ma niekto z druhej strany, dostal tri krát do štádia, kedy som bola ateistkou! Tri krát sa mu to podarilo! Ostražitosť, ostražitosť a ešte raz ostražitosť!

Zásada číslo 3 : Ak sa rozhodnete duchovnej ceste dokonca učiť, čakajte boj zo strany zlých duchov a vtedy potrebujete poznať aj magické ochrany, akými sú napr. ochranný kruh, vzývanie Božieho Mena, používanie svätenej vody a pod. O tom ale neskôr.

Zásada číslo 4 : Nikdy nepodľahnite takým módnym trendom ako je napr.  channeling!, pretože nikdy neviete s istotou kto vám naozaj odpovedá. Duch sa vám môže predstaviť akýmkoľvek menom, podobne ako to môžete  urobiť vy do telefónu, keď niekomu voláte. Nikto na vás nevidí. Satan sa vám môže predstaviť hoc´aj menom niektorého z archanielov, ale nikdy nemá toľko drzosti, aby sa vám predstavil ako Boh. Ale!, neodhodí sa od toho, keď si vy budete myslieť, že k vám prehovára Boh, lebo vtedy nie on sa tak predstavil, ale vy ste si tak mysleli a dokáže to krásne zneužiť…opäť opakujem: ostražitosť, ostražitosť a ešte raz ostražitosť!

-Chanah-

SÚVISIACE ČLÁNKY:

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s